«Modląc się, nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich! Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, zanim jeszcze Go poprosicie.
Wy zatem tak się módlcie:
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, niech się święci Twoje imię! Niech przyjdzie Twoje królestwo; niech Twoja wola się spełnia na ziemi, tak jak w niebie. Naszego chleba powszedniego daj nam dzisiaj; i przebacz nam nasze winy, tak jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili; i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.
Jeśli bowiem przebaczycie ludziom ich przewinienia, i wam przebaczy Ojciec wasz niebieski. Lecz jeśli nie przebaczycie ludziom, Ojciec wasz nie przebaczy wam także waszych przewinień».
Dziś Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.00. W tym tygodniu w środę św. Ireneusza, biskupa i męczennika. W czwartek Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W piątek ostatnie Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Od jutra tj. 26 czerwca zmienia się porządek mszy św. w naszym kościele.W okresie wakacji nie będzie mszy w niedzielę św. o godz. 13.00.W tygodniu msze św. będą o godz. 7.00 i 18.00.W sobotę dodatkowa Msza św. o 8.00. Spowiedź św. przed mszą św.
Informujemy , że kancelaria parafialna w środę będzie czynna w godz. 16.00 do 17.00. Tak będzie już na stałe od najbliższej środy tj. 28 czerwca br.
Odwiedziny chorych z os. Zgody i Górali wyjątkowo w piątek 30.06. od godz. 9.00. Zgłoszenie chorych w zakrystii i kancelarii. Msza św. o Niepokalanym Sercu Matki Najświętszej w sobotę o godz.8.00. Kancelaria w I sobotę jest nieczynna.
Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie w tygodniu jest od 17.00 do 18.00. Zapraszamy do modlitwy o pokój na świecie i w intencji naszej Ojczyzny.
Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Niech Bóg wszystkim błogosławi na czas wakacji.