Liturgia Słowa

Ewangelia (J 6, 16-21)

Jezus chodzi po wodzie

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Po rozmnożeniu chlebów, o zmierzchu uczniowie Jezusa zeszli nad jezioro i wsiadłszy do łodzi, zaczęli się przeprawiać przez nie do Kafarnaum. Nastały już ciemności, a Jezus jeszcze do nich nie przyszedł; jezioro burzyło się od silnego wichru.

Gdy upłynęli około dwudziestu pięciu lub trzydziestu stadiów, ujrzeli Jezusa kroczącego po jeziorze i zbliżającego się do łodzi. I przestraszyli się. On zaś rzekł do nich: «To Ja jestem, nie bójcie się». Chcieli Go zabrać do łodzi, ale łódź znalazła się natychmiast przy brzegu, do którego zdążali.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

12 NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.06.2022

  • Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przeżycia Uroczystości Bożego Ciała: służbie liturgicznej, dzieciom, niosących świece, figury i baldachim, Siostrze, Pani Marcie, Panu Organiście, Panu Kościelnemu. Bóg zapłać budującym i pilnującym ołtarze. Bóg zapłać wszystkim za ofiary na kwiaty ze wszystkich osiedli.
  • Dziś o 17.00 Nabożeństwo czerwcowe i procesja Eucharystyczna. We wtorek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. W środę o 19.00 Krąg biblijny i spotkanie zelatorek Żywego Różańca. W czwartek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  • Zapraszamy po Mszy św. wieczornej na procesje Eucharystyczne w ramach oktawy Bożego Ciała codziennie do czwartku włącznie. Nabożeństwa czerwcowe są w niedzielę o 17.00 i w tygodniu po mszy św. z godz. 18.00.
  • Na koniec oktawy w czwartek poświęcenie wianków.
  • W piątek odpust w naszej parafii z racji Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i główna msza św. odpustowa o godz. 18.00. Słowo Boże będzie głosił Prowincjał Księży Saletynów ks. Grzegorz Zembroń – nasz tegoroczny rekolekcjonista. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, panie do niesienia figur i panów noszących baldachim. Z racji uroczystości w tym dniu nie ma postu. Kancelaria w piątek jest zamknięta. Spowiedź przed odpustem przez cały tydzień. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  • Dziś III niedziela. Bóg zapłać za wszelkie wsparcie parafii modlitwą i ofiarą.
  • Siostra Małgorzata organizuje wyjazd do Częstochowy w sobotę 25 czerwca. Zgłoszenia w zakrystii do wtorku wraz z opłatą 40 PLN.
  • Kończy się rok szkolny. Zapraszamy dzieci i młodzież na msze św. w dzień odpustu, by podziękować Panu Bogu za łaski i prosić o bezpieczne wakacje. Wszystkim parafianom życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku.
  • Czytajmy prasę katolicką.