Liturgia Słowa

Ewangelia (Mk 12, 13-17)

Podatek należny cezarowi

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Uczeni w Piśmie i starsi posłali do Jezusa kilku faryzeuszów i zwolenników Heroda, którzy mieli podchwycić Go w mowie. Ci przyszli i rzekli do Niego: «Nauczycielu, wiemy, że jesteś prawdomówny i na nikim ci nie zależy. Bo nie oglądasz się na osobę ludzką, lecz drogi Bożej w prawdzie nauczasz. Czy wolno płacić podatek cezarowi, czy nie? Mamy płacić czy nie płacić?»

Lecz On poznał ich obłudę i rzekł do nich: «Czemu wystawiacie Mnie na próbę? Przynieście mi denara; chcę zobaczyć». Przynieśli, a On ich zapytał: «Czyj jest ten obraz i napis?»

Odpowiedzieli Mu: «Cezara».

Wówczas Jezus rzekł do nich: «Oddajcie więc cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga».

I byli pełni podziwu dla Niego.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

12 NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.06.2022 UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 

 • Nabożeństwo czerwcowe dziś o 17.00. W naszej parafii Nabożeństwa czerwcowe będą w niedziele o 17.00, w tygodniu po mszy św. wieczornej.
 • W poniedziałek  św. Antoniego z Padwy, doktora Kościoła. We wtorek bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
 • W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Jest to święto obowiązkowe. Msze św. będą jak w każdą niedziele, z wyjątkiem mszy z godz. 11.30. Po mszy św. z godz. 10.00 będzie procesja wokół os. Uroczego. Prosimy o przygotowanie następujących ołtarzy :
  1. Na rogu ul. Żeromskiego i Al. Róż przy os. Górali – mieszkańcy os. Górali i os. Krakowiaków .
  2. Na rogu Al. Róż i ul. Rydza – Śmigłego na os. Uroczym – mieszkańcy os. Uroczego.
  3. Na rogu ul. Rydza-Śmigłego i Ludźmierskiej od strony Straży Pożarnej -mieszkańcy os.  Zgody i os.  Spółdzielczego. Liczymy na pomoc słuchaczy Szkoły  Aspirantów.           
  4. Przy krzyżu obok kościoła-  mieszkańcy os. Teatralnego. Bóg zapłać Różom Różańcowym za ofiary na kwiaty na Boże Ciało.
 • Zapraszamy wszystkich parafian, dzieci komunijne, dzieci do sypania kwiatów, małych ministrantów, młodzież, grupy parafialne. Prosimy o ozdobienie okien na trasie procesji oraz uszanowanie zieleni.
 • W czasie oktawy Bożego Ciała będą procesje eucharystyczne po mszy św. wieczornej. Prosimy o liczny udział. Niech to będzie wyznanie naszej wiary i miłości do Pana Jezusa Eucharystycznego obecnego w Swoim Kościele.
 • Ks. Arcybiskup zaprasza na centralną procesję w Boże Ciało. Procesja rozpocznie się o godz. 9.00 Mszą św. sprawowaną przy ołtarzu polowym na dziedzińcu przed Katedrą Wawelską
 • W sobotę o 8.00 msza św. i spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci.
 • W przyszłą niedzielę III niedziela miesiąca. Składka na bieżące prace remontowe przy naszym kościele. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tace czy wpłacane na konto.
 • Szkoła Podstawowa  Emmanuel zaprasza na Dzień Ojca w niedziele 19.06. od godz. 11.00 na os. Urocze – „Przygoda z Tatą”.
 • Czytajmy prasę katolicką.