Liturgia Słowa

Ewangelia (J 6, 16-21)

Jezus chodzi po wodzie

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Po rozmnożeniu chlebów, o zmierzchu uczniowie Jezusa zeszli nad jezioro i wsiadłszy do łodzi, zaczęli się przeprawiać przez nie do Kafarnaum. Nastały już ciemności, a Jezus jeszcze do nich nie przyszedł; jezioro burzyło się od silnego wichru.

Gdy upłynęli około dwudziestu pięciu lub trzydziestu stadiów, ujrzeli Jezusa kroczącego po jeziorze i zbliżającego się do łodzi. I przestraszyli się. On zaś rzekł do nich: «To Ja jestem, nie bójcie się». Chcieli Go zabrać do łodzi, ale łódź znalazła się natychmiast przy brzegu, do którego zdążali.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

11 NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.06.2023

  • Bóg zapłać parafianom za uczestnictwo w naszym Odpuście parafialnym. Jeszcze raz serdeczne podziękowania wszystkim za aktywny udział i przygotowanie do tego wydarzenia.
  • Dziś przypada III niedziela miesiąca. Serdeczne Bóg zapłać za modlitwę, ofiary duchowe i materialne w intencji naszej parafii. Pragniemy w najbliższym czasie wymienić okno w kościele. Na ten cel zostaną przeznaczone ofiary z dzisiejszej składki.
  • W tym tygodniu w środę św. Alojzego Gonzagi.  W sobotę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  • W piątek zakończenie roku szkolnego. Dziękując Bogu za dar czasu i przeżyty rok szkolny modlimy się także w intencji dzieci i młodzieży o szczęśliwy i dobry wypoczynek wakacyjny. Wszystkim życzymy wielu łask Bożych i udanych urlopów wakacyjnych. Nie zapominajmy o Panu Bogu, o modlitwie, Mszy św. i chrześcijańskim życiu.
  • Fundacja Zmieniamy Niemożliwe dziękuje za ofiary złożone w ubiegła niedzielę. Zebrano 2264,00 zł. Bóg zapłać wszystkim dobroczyńcom.
  • W ubiegłym tygodniu opuścił naszą wspólnotę śp. +Andrzej Sikora. Wieczny odpoczynek…
  • Czytajmy prasę katolicką.