Liturgia Słowa

Ewangelia (Łk 21, 5-11)

Zapowiedź zburzenia świątyni

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Gdy niektórzy mówili o świątyni, że jest przyozdobiona pięknymi kamieniami i darami, Jezus powiedział: «Przyjdzie czas, kiedy z tego, na co patrzycie, nie zostanie kamień na kamieniu, który by nie był zwalony».

Zapytali Go: «Nauczycielu, kiedy to nastąpi? I jaki będzie znak, gdy to się dziać zacznie?»

Jezus odpowiedział: «Strzeżcie się, żeby was nie zwiedziono. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: „To ja jestem” oraz „Nadszedł czas”. Nie podążajcie za nimi! I nie trwóżcie się, gdy posłyszycie o wojnach i przewrotach. To najpierw musi się stać, ale nie zaraz nastąpi koniec».

Wtedy mówił do nich: «Powstanie naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. Wystąpią silne trzęsienia ziemi, a miejscami głód i zaraza; ukażą się straszne zjawiska i wielkie znaki na niebie».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

11 NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.06.2023

  • Bóg zapłać parafianom za uczestnictwo w naszym Odpuście parafialnym. Jeszcze raz serdeczne podziękowania wszystkim za aktywny udział i przygotowanie do tego wydarzenia.
  • Dziś przypada III niedziela miesiąca. Serdeczne Bóg zapłać za modlitwę, ofiary duchowe i materialne w intencji naszej parafii. Pragniemy w najbliższym czasie wymienić okno w kościele. Na ten cel zostaną przeznaczone ofiary z dzisiejszej składki.
  • W tym tygodniu w środę św. Alojzego Gonzagi.  W sobotę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  • W piątek zakończenie roku szkolnego. Dziękując Bogu za dar czasu i przeżyty rok szkolny modlimy się także w intencji dzieci i młodzieży o szczęśliwy i dobry wypoczynek wakacyjny. Wszystkim życzymy wielu łask Bożych i udanych urlopów wakacyjnych. Nie zapominajmy o Panu Bogu, o modlitwie, Mszy św. i chrześcijańskim życiu.
  • Fundacja Zmieniamy Niemożliwe dziękuje za ofiary złożone w ubiegła niedzielę. Zebrano 2264,00 zł. Bóg zapłać wszystkim dobroczyńcom.
  • W ubiegłym tygodniu opuścił naszą wspólnotę śp. +Andrzej Sikora. Wieczny odpoczynek…
  • Czytajmy prasę katolicką.