Liturgia Słowa

Ewangelia (J 8, 51-59)

Abraham ujrzał mój dzień

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Jezus powiedział do Żydów: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeśli ktoś zachowa moją naukę, nie zazna śmierci na wieki».

Rzekli do Niego Żydzi: «Teraz wiemy, że jesteś opętany, Abraham umarł, i prorocy – a Ty mówisz: „Jeśli ktoś zachowa moją naukę, ten śmierci nie zazna na wieki”. Czy Ty jesteś większy od ojca naszego, Abrahama, który przecież umarł? I prorocy pomarli. Kimże Ty siebie czynisz?»

Odpowiedział Jezus: «Jeżeli Ja sam siebie otaczam chwałą, chwała moja jest niczym. Ale jest Ojciec mój, co otacza Mnie chwałą, o którym wy mówicie: „Jest naszym Bogiem”. Lecz wy Go nie poznaliście. Ja Go jednak znam. Gdybym powiedział, że Go nie znam, byłbym podobnie jak wy kłamcą. Ale Ja Go znam i słowo Jego zachowuję. Abraham, ojciec wasz, rozradował się z tego, że ujrzał mój dzień – ujrzał go i ucieszył się».

Na to rzekli do Niego Żydzi: «Pięćdziesięciu lat jeszcze nie masz, a Abrahama widziałeś?»

Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Zanim Abraham stał się, JA JESTEM».

Porwali więc kamienie, aby rzucić w Niego. Jezus jednak ukrył się i wyszedł ze świątyni.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18.02.2018

1. Niech Bóg błogosławi wszystkim za udział w Nabożeństwie Czterdziestogodzinnym. Szczególnie Różom Różańcowym, Straży Honorowej, Caritas i innym.
2. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś z racji III niedzieli miesiąca.
3. Zapraszamy na Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.00 i we wszystkie niedziele Wielkiego Postu. Za udział w Gorzkich żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Droga Krzyżowa w piątek o 17.15 i o 19.00 (szczególnie dla młodych).
4. Wspólnota „Nowe Serce” zaprasza do wzięcia udziału w organizowanych przez nią Rekolekcjach Odnowy Wiary. Więcej informacji na plakacie w gablocie przed kościołem, bądź na stronie internetowej parafii.
5. Trwają zapisy na katechezy przed bierzmowaniem dla klas II gimnazjum i VII szkoły podstawowej dla młodzieży z naszej parafii. Zapisy w kancelarii parafialnej.
6. W piątek Msza św. i spotkanie Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego o 18.00.
7. W sobotę o 16.00 spotkanie Straży Honorowej NSPJ.
8. W przyszłą niedzielę zbiórka przed kościołem na Stowarzyszenie Charytatywne „Dobrosław”.
9. Czytajmy prasę katolicką.