Liturgia Słowa

Ewangelia (J 13, 21-33. 36-38)

Zapowiedź zdrady Judasza i zaparcia się Piotra

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

W czasie wieczerzy z uczniami Jezus wzruszył się do głębi i tak oświadczył: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeden z was Mnie wyda». Spoglądali uczniowie jeden na drugiego, niepewni, o kim mówi.

Jeden z Jego uczniów – ten, którego Jezus miłował – spoczywał na Jego piersi. Jemu to dał znak Szymon Piotr i rzekł do niego: «Kto to jest? O kim mówi?» Ten, oparłszy się zaraz na piersi Jezusa, rzekł do Niego: «Panie, któż to jest?»

Jezus odparł: «To ten, dla którego umoczę kawałek chleba i podam mu». Umoczywszy więc kawałek chleba, wziął i podał Judaszowi, synowi Szymona Iskarioty. A po spożyciu kawałka chleba wstąpił w niego Szatan.

Jezus zaś rzekł do niego: «Co masz uczynić, czyń prędzej! » Nikt jednak z biesiadników nie rozumiał, dlaczego mu to powiedział. Ponieważ Judasz miał pieczę nad trzosem, niektórzy sądzili, że Jezus powiedział do niego: «Zakup, czego nam potrzeba na święto», albo żeby dał coś ubogim. On więc po spożyciu kawałka chleba zaraz wyszedł. A była noc.

Po jego wyjściu rzekł Jezus: «Syn Człowieczy został teraz otoczony chwałą, a w Nim Bóg został chwałą otoczony. Jeżeli Bóg został w Nim otoczony chwałą, to i Bóg Go otoczy chwałą w sobie samym, i to zaraz Go chwałą otoczy.

Dzieci, jeszcze krótko jestem z wami. Będziecie Mnie szukać, ale – jak to Żydom powiedziałem, tak i teraz wam mówię – dokąd Ja idę, wy pójść nie możecie».

Rzekł do Niego Szymon Piotr: «Panie, dokąd idziesz?»

Odpowiedział Mu Jezus: «Dokąd Ja idę, ty teraz za Mną pójść nie możesz, ale później pójdziesz».

Powiedział Mu Piotr: «Panie, dlaczego teraz nie mogę pójść za Tobą? Życie moje oddam za Ciebie».

Odpowiedział Jezus: «Życie swoje oddasz za Mnie? Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci: Kogut nie zapieje, aż ty trzy razy się Mnie wyprzesz».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

1. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU –10.03.2019

1.Niech Bóg błogosławi tym, którzy adorowali Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w czasie Nabożeństwie Czterdziestogodzinnego. Szczególnie Różom Różańcowym, Straży Honorowej, Caritas i innym.

2. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na Centrum Jana Pawła II nie lękajcie się.

3. Zapraszamy na Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.00 i we wszystkie niedziele Wielkiego Postu. Za udział w Gorzkich żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Droga Krzyżowa w piątek o 17.15 i o 19.00 (szczególnie dla młodych). Droga krzyżowa dla dzieci w sobotę o 10.00.

4. W środę o 18.00 na mszy św. będzie kolejna Katecheza dla dorosłych .

5. W czwartek Adoracja w ciszy o 17.00. Po Mszy św. wieczornej spotkanie „Caritas”. Zapraszamy do tej wspólnoty wszystkich, którzy mogą i chcą pomagać starszym i chorym w naszej parafii.

6. W III piątek miesiąca Msza św. za zmarłych wypominanych w naszym kościele i Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego .

7. W sobotę o 8.00 spotkanie na mszy św. i w sali parafialnej Wspólnoty Apostolstwa Dobrej Śmierci.

8. Wspólnota modlitewna„Nowe Serce” zaprasza  na adorację Najświętszego Sakramentu w przyszłą niedzielę po mszy św. z godz. 19.30.

9. Katolicka Szkoła Podstawowa im. Bogdana Jańskiego na os. Niepodległości 14, prowadzi zapisy.

10. Stowarzyszenie pomocy osobom niedowidzącym KOS zebrało 2522,23 zł. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

11. Czytajmy prasę katolicką.