Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 5, 20-26)

Pojednaj się najpierw z bratem swoim

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego.

Słyszeliście, że powiedziano przodkom: „Nie zabijaj!”; a kto by się dopuścił zabójstwa, podlega sądowi. A Ja wam powiadam: Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi. A kto by rzekł swemu bratu: „Raka”, podlega Wysokiej Radzie. A kto by mu rzekł: „Bezbożniku”, podlega karze piekła ognistego.

Jeśli więc przyniesiesz dar swój przed ołtarz i tam sobie przypomnisz, że brat twój ma coś przeciw tobie, zostaw tam dar swój przed ołtarzem, a najpierw idź i pojednaj się z bratem swoim. Potem przyjdź i dar swój ofiaruj.

Pogódź się ze swoim przeciwnikiem szybko, dopóki jesteś z nim w drodze, by cię przeciwnik nie wydał sędziemu, a sędzia dozorcy, i aby nie wtrącono cię do więzienia. Zaprawdę, powiadam ci: Nie wyjdziesz stamtąd, dopóki nie zwrócisz ostatniego grosza».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

1 NIEDZIELA ADWENTU – 27.11.2022

  • Dziś rozpoczynamy Adwent, który jest początkiem nowego roku liturgicznego. Zapraszamy w tygodniu na Roraty o godz.6.15. Po Roratach następna Msza św. będzie o 7.15.
  • W środę czcimy św. Andrzeja, apostoła. Spotkanie przed I komunią św. rodziców z grupy parafialnej o 19.00.
  • W sobotę św. Franciszka Ksawerego. W przyszłą niedziele uwielbienie po mszy św. z godz. 19.30. Prowadzi wspólnota Nowe serce.
  • W kancelarii są do nabycia świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, kalendarze parafialne i opłatki.
  • WI piątek spowiedź 6.30 – 7.30, oraz 16.00 – 18.00. O 16.30 Msza św. dla dzieci.
  • W I sobotę o 8.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu Matki Bożej i zmiana tajemnic różańca. O 9.00 kapłani idą do chorych z Najświętszym sakramentem. Zapisy w kancelarii i zakrystii.W sobotę także adwentowy dzień skupienia dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych. Rozpocznie się on o 16.00 w kościele Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich. O 17.00 Różaniec za Ojczyznę.
  • Z inicjatywy Rycerzy Kolumba w czasie całego adwentu będzie można wziąć udział w akcji Fundacji Małych Stópek – „Paczuszka dla maluszka”. Aby wziąć udział należy zabrać papierową bańkę , zakupić wskazane dary dla podopiecznych Małopolskiego Hospicjum Dziecięcego i złożyć je do kosza przed choinką. Dary winne być nowe, nieużywane. Szczegóły na plakacie przed kościołem.
  • Można zapisać się na mszę św. dla małżeństw, które w tym roku przeżywają okrągłą rocznicę sakramentu małżeństwa. Msza św. w intencji małżeństw obchodzących okrągły jubileusz małżeński i odnowienie przyrzeczeń małżeńskich będzie w II Dzień Świąt Bożego Narodzenia 26. 12. 2022 o godz. 13.00. Zapisy w kancelarii i zakrystii. Serdecznie zapraszamy.
  • Kolejny raz można przygotować paczkę dla potrzebujących w naszej parafii w ramach akcji „Serce dla serca ”. Zapisy ofiarodawców w kancelarii.