Liturgia Słowa

Ewangelia (J 3, 16-18)

Bóg posłał swego Syna na świat, aby świat został zbawiony

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Jezus powiedział do Nikodema:

«Tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony. Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

1 NIEDZIELA ADWENTU – 27.11.2022

  • Dziś rozpoczynamy Adwent, który jest początkiem nowego roku liturgicznego. Zapraszamy w tygodniu na Roraty o godz.6.15. Po Roratach następna Msza św. będzie o 7.15.
  • W środę czcimy św. Andrzeja, apostoła. Spotkanie przed I komunią św. rodziców z grupy parafialnej o 19.00.
  • W sobotę św. Franciszka Ksawerego. W przyszłą niedziele uwielbienie po mszy św. z godz. 19.30. Prowadzi wspólnota Nowe serce.
  • W kancelarii są do nabycia świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, kalendarze parafialne i opłatki.
  • WI piątek spowiedź 6.30 – 7.30, oraz 16.00 – 18.00. O 16.30 Msza św. dla dzieci.
  • W I sobotę o 8.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu Matki Bożej i zmiana tajemnic różańca. O 9.00 kapłani idą do chorych z Najświętszym sakramentem. Zapisy w kancelarii i zakrystii.W sobotę także adwentowy dzień skupienia dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych. Rozpocznie się on o 16.00 w kościele Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich. O 17.00 Różaniec za Ojczyznę.
  • Z inicjatywy Rycerzy Kolumba w czasie całego adwentu będzie można wziąć udział w akcji Fundacji Małych Stópek – „Paczuszka dla maluszka”. Aby wziąć udział należy zabrać papierową bańkę , zakupić wskazane dary dla podopiecznych Małopolskiego Hospicjum Dziecięcego i złożyć je do kosza przed choinką. Dary winne być nowe, nieużywane. Szczegóły na plakacie przed kościołem.
  • Można zapisać się na mszę św. dla małżeństw, które w tym roku przeżywają okrągłą rocznicę sakramentu małżeństwa. Msza św. w intencji małżeństw obchodzących okrągły jubileusz małżeński i odnowienie przyrzeczeń małżeńskich będzie w II Dzień Świąt Bożego Narodzenia 26. 12. 2022 o godz. 13.00. Zapisy w kancelarii i zakrystii. Serdecznie zapraszamy.
  • Kolejny raz można przygotować paczkę dla potrzebujących w naszej parafii w ramach akcji „Serce dla serca ”. Zapisy ofiarodawców w kancelarii.