Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 5, 1-12a)

Błogosławieni ubodzy w duchu

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jezus, widząc tłumy, wyszedł na górę. A gdy usiadł, przystąpili do Niego Jego uczniowie. Wtedy otworzył usta i nauczał ich tymi słowami:

«Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.

Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni.

Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię.

Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni.

Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią.

Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą.

Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.

Błogosławieni jesteście, gdy wam urągają i prześladują was i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe o was. Cieszcie się i radujcie, albowiem wielka jest wasza nagroda w niebie».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

1 NIEDZIELA ADWENTU – 27.11.2022

  • Dziś rozpoczynamy Adwent, który jest początkiem nowego roku liturgicznego. Zapraszamy w tygodniu na Roraty o godz.6.15. Po Roratach następna Msza św. będzie o 7.15.
  • W środę czcimy św. Andrzeja, apostoła. Spotkanie przed I komunią św. rodziców z grupy parafialnej o 19.00.
  • W sobotę św. Franciszka Ksawerego. W przyszłą niedziele uwielbienie po mszy św. z godz. 19.30. Prowadzi wspólnota Nowe serce.
  • W kancelarii są do nabycia świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, kalendarze parafialne i opłatki.
  • WI piątek spowiedź 6.30 – 7.30, oraz 16.00 – 18.00. O 16.30 Msza św. dla dzieci.
  • W I sobotę o 8.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu Matki Bożej i zmiana tajemnic różańca. O 9.00 kapłani idą do chorych z Najświętszym sakramentem. Zapisy w kancelarii i zakrystii.W sobotę także adwentowy dzień skupienia dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych. Rozpocznie się on o 16.00 w kościele Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich. O 17.00 Różaniec za Ojczyznę.
  • Z inicjatywy Rycerzy Kolumba w czasie całego adwentu będzie można wziąć udział w akcji Fundacji Małych Stópek – „Paczuszka dla maluszka”. Aby wziąć udział należy zabrać papierową bańkę , zakupić wskazane dary dla podopiecznych Małopolskiego Hospicjum Dziecięcego i złożyć je do kosza przed choinką. Dary winne być nowe, nieużywane. Szczegóły na plakacie przed kościołem.
  • Można zapisać się na mszę św. dla małżeństw, które w tym roku przeżywają okrągłą rocznicę sakramentu małżeństwa. Msza św. w intencji małżeństw obchodzących okrągły jubileusz małżeński i odnowienie przyrzeczeń małżeńskich będzie w II Dzień Świąt Bożego Narodzenia 26. 12. 2022 o godz. 13.00. Zapisy w kancelarii i zakrystii. Serdecznie zapraszamy.
  • Kolejny raz można przygotować paczkę dla potrzebujących w naszej parafii w ramach akcji „Serce dla serca ”. Zapisy ofiarodawców w kancelarii.