Liturgia Słowa

Ewangelia (J 15, 9-17)

Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeśli czynicie to, co wam przykazuję

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości.

To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.

To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.

Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni jego pan, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.

Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby Ojciec dał wam wszystko, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

1 NIEDZIELA ADWENTU – 03.12.2023

 • Dziś rozpoczynamy Adwent, który jest początkiem nowego roku liturgicznego. Po mszy św. z godz. 19.30 Uwielbienie. Prowadzi wspólnota Nowe Serce. Zapraszamy w tygodniu na Roraty o godz. 6.15. Po Roratach następna Msza św. będzie o 7.15.
 • Wspólnota Nowe serce zaprasza na Msze św. we wtorek na godz. 18.00, po której odbędzie się spotkanie dla osób zainteresowanych wstąpieniem do tej wspólnoty.
 • W środę czcimy św. Mikołaja, biskupa. Spotkanie przed I komunią św. rodziców dzieci z grupy parafialnej o 19.00.
 • W czwartek św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. będą o: 6.15, 8.30, 10.00, 18.00 i 19.30. W tym dniu kancelaria jest nieczynna.
 • W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii zespół Ad Dei Gloriam z Mińska na Białorusi. Pochodzą z parafii pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Mińsku (salezjanie). ADG jest tercetem męskim, który śpiewa a cappella. Panowie są fachowymi śpiewakami po studiach wokalnych na Akademii Muzycznej w Mińsku. Po mszy św. z godz. 18.00 wykonają dodatkowe pieśni i utwory. Zapraszamy.
 • W kancelarii są do nabycia świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i opłatki.
 • Z inicjatywy Rycerzy Kolumba w czasie całego adwentu będzie można wziąć udział w akcji Fundacji Małych Stópek – „Paczuszka dla maluszka”. Aby wziąć udział należy zabrać papierową bańkę, zakupić wskazane dary dla podopiecznych Małopolskiego Hospicjum Dziecięcego i złożyć je do kosza przed choinką. 
 • Można zapisać się na Mszę św. dla małżeństw, które w tym roku przeżywają okrągłą rocznicę sakramentu małżeństwa. Msza św. w intencji małżeństw obchodzących okrągły jubileusz małżeński i odnowienie przyrzeczeń małżeńskich będzie w dniu 31.12.2023 r. o godz. 13.00. Zapisy w kancelarii i zakrystii. Serdecznie zapraszamy.
 • Kolejny raz można przygotować paczkę dla potrzebujących w naszej parafii w ramach akcji „Serce dla serca”. Zapisy ofiarodawców w kancelarii.
 • Czytajmy prasę katolicką.
 • W tym tygodniu naszą wspólnotę opuściła: śp. +Zofia Papateodoru. Wieczny odpoczynek…