Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 8, 5-11)

Wielu ze Wschodu i Zachodu przyjdzie do królestwa niebieskiego

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Gdy Jezus wszedł do Kafarnaum, zwrócił się do Niego setnik i prosił Go, mówiąc: «Panie, sługa mój leży w domu sparaliżowany i bardzo cierpi». Rzekł mu Jezus: «Przyjdę i uzdrowię go».

Lecz setnik odpowiedział: «Panie, nie jestem godzien, abyś wszedł pod dach mój, ale powiedz tylko słowo, a mój sługa odzyska zdrowie. Bo i ja, choć podlegam władzy, mam pod sobą żołnierzy. Mówię temu: „idź!” – a idzie; drugiemu: „Przyjdź!” – a przychodzi; a słudze: „zrób to!” – a robi».

Gdy Jezus to usłyszał, zadziwił się i rzekł do tych, którzy szli za Nim: «Zaprawdę, powiadam wam: U nikogo w Izraelu nie znalazłem tak wielkiej wiary. Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i z Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

1 NIEDZIELA ADWENTU – 03.12.2023

 • Dziś rozpoczynamy Adwent, który jest początkiem nowego roku liturgicznego. Po mszy św. z godz. 19.30 Uwielbienie. Prowadzi wspólnota Nowe Serce. Zapraszamy w tygodniu na Roraty o godz. 6.15. Po Roratach następna Msza św. będzie o 7.15.
 • Wspólnota Nowe serce zaprasza na Msze św. we wtorek na godz. 18.00, po której odbędzie się spotkanie dla osób zainteresowanych wstąpieniem do tej wspólnoty.
 • W środę czcimy św. Mikołaja, biskupa. Spotkanie przed I komunią św. rodziców dzieci z grupy parafialnej o 19.00.
 • W czwartek św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. będą o: 6.15, 8.30, 10.00, 18.00 i 19.30. W tym dniu kancelaria jest nieczynna.
 • W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii zespół Ad Dei Gloriam z Mińska na Białorusi. Pochodzą z parafii pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Mińsku (salezjanie). ADG jest tercetem męskim, który śpiewa a cappella. Panowie są fachowymi śpiewakami po studiach wokalnych na Akademii Muzycznej w Mińsku. Po mszy św. z godz. 18.00 wykonają dodatkowe pieśni i utwory. Zapraszamy.
 • W kancelarii są do nabycia świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i opłatki.
 • Z inicjatywy Rycerzy Kolumba w czasie całego adwentu będzie można wziąć udział w akcji Fundacji Małych Stópek – „Paczuszka dla maluszka”. Aby wziąć udział należy zabrać papierową bańkę, zakupić wskazane dary dla podopiecznych Małopolskiego Hospicjum Dziecięcego i złożyć je do kosza przed choinką. 
 • Można zapisać się na Mszę św. dla małżeństw, które w tym roku przeżywają okrągłą rocznicę sakramentu małżeństwa. Msza św. w intencji małżeństw obchodzących okrągły jubileusz małżeński i odnowienie przyrzeczeń małżeńskich będzie w dniu 31.12.2023 r. o godz. 13.00. Zapisy w kancelarii i zakrystii. Serdecznie zapraszamy.
 • Kolejny raz można przygotować paczkę dla potrzebujących w naszej parafii w ramach akcji „Serce dla serca”. Zapisy ofiarodawców w kancelarii.
 • Czytajmy prasę katolicką.
 • W tym tygodniu naszą wspólnotę opuściła: śp. +Zofia Papateodoru. Wieczny odpoczynek…