Liturgia Słowa

Ewangelia (J 21, 1-14)

Ukazanie się Zmartwychwstałego nad Jeziorem Tyberiadzkim

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Jezus znowu ukazał się nad Jeziorem Tyberiadzkim. A ukazał się w ten sposób: Byli razem Szymon Piotr, Tomasz, zwany Didymos, Natanael z Kany Galilejskiej, synowie Zebedeusza oraz dwaj inni z Jego uczniów. Szymon Piotr powiedział do nich: «Idę łowić ryby». Odpowiedzieli mu: «Idziemy i my z tobą». Wyszli więc i wsiedli do łodzi, ale tej nocy nic nie ułowili.

A gdy ranek zaświtał, Jezus stanął na brzegu. Jednakże uczniowie nie wiedzieli, że to był Jezus.

A Jezus rzekł do nich: «Dzieci, macie coś do jedzenia?»

Odpowiedzieli Mu: «Nie».

On rzekł do nich: «Zarzućcie sieć po prawej stronie łodzi, a znajdziecie». Zarzucili więc i z powodu mnóstwa ryb nie mogli jej wyciągnąć.

Powiedział więc do Piotra ów uczeń, którego Jezus miłował: «To jest Pan!» Szymon Piotr, usłyszawszy, że to jest Pan, przywdział na siebie wierzchnią szatę – był bowiem prawie nagi – i rzucił się wpław do jeziora. Pozostali uczniowie przypłynęli łódką, ciągnąc za sobą sieć z rybami. Od brzegu bowiem nie było daleko – tylko około dwustu łokci.

A kiedy zeszli na ląd, ujrzeli rozłożone ognisko, a na nim ułożoną rybę oraz chleb. Rzekł do nich Jezus: «Przynieście jeszcze ryb, które teraz złowiliście». Poszedł Szymon Piotr i wyciągnął na brzeg sieć pełną wielkich ryb w liczbie stu pięćdziesięciu trzech. A pomimo tak wielkiej ilości sieć nie rozerwała się. Rzekł do nich Jezus: «Chodźcie, posilcie się!» Żaden z uczniów nie odważył się zadać Mu pytania: «Kto Ty jesteś?», bo wiedzieli, że to jest Pan. A Jezus przyszedł, wziął chleb i podał im – podobnie i rybę.

To już trzeci raz Jezus ukazał się uczniom od chwili, gdy zmartwychwstał.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

Intencje Mszy św. w tygodniu 14.05.2023 – 20.05.2023

NIEDZIELA 14.5.2023
7.00 – + Józefa Mazur – Krzywicka, wanda Mazur, Jadwiga Krzywicka
8.30 – + Zofia Ciępka
10.00 – I KOMUNIA
11.30 – I KOMUNIA
13.00 – + Eugeniusz Bobela, ż. Emma
18.00 – + Maria Stalmach /gr./
19.30 – + Tadeusz Bucki – 25 r. śm.

PONIEDZIAŁEK 15.5.2023
6.30 – + Zofia Gaworek
7.00 – + Maria Stalmach /gr./
18.00 – + Zofia Łapczyńska

WTOREK 16.5.2023
6.30 – + Jan Kęska i zm. z rdz.
7.00 – + Maria Stalmach /gr./
18.00 – + Stanisław Żmudziński, c. Krystyna

ŚRODA 17.5.2023
6.30 – + Krzysztof Trzaska
7.00 – + Maria Stalmach /gr./
18.00 – NOWENNA

CZWARTEK 18.5.2023
6.30 – + Feliks Gądek
7.00 – + Maria Stalmach /gr./
18.00 – + Adam Grzesicki i zm. z rdz., Zofia, Jan Rzeszutkowie

PIĄTEK 19.5.2023
6.30 – + Józef Zając
7.00 – + Maria Stalmach /gr./
18.00 – WYPOMINKOWA

SOBOTA 20.5.2023
6.30 – + Helena Wójcik
7.00 – + Maria Stalmach /gr./
8.00 – + Helena, Jan, Stanisław Czopek
18.00 – + Jan Kielian – 5 r. śm.