Liturgia Słowa

Ewangelia (Łk 6, 12-19)

Wybór Apostołów

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza

Zdarzyło się, że Jezus wyszedł na górę, aby się modlić, i całą noc spędził na modlitwie do Boga.

Z nastaniem dnia przywołał swoich uczniów i wybrał spośród nich dwunastu, których nazwał apostołami: Szymona, którego nazwał Piotrem; i brata jego, Andrzeja; Jakuba i Jana; Filipa i Bartłomieja; Mateusza i Tomasza; Jakuba, syna Alfeusza, i Szymona z przydomkiem Gorliwy; Judę, syna Jakuba, i Judasza Iskariotę, który stał się zdrajcą.

Zeszedł z nimi na dół i zatrzymał się na równinie. Był tam duży poczet Jego uczniów i wielkie mnóstwo ludu z całej Judei i z Jerozolimy oraz z wybrzeża Tyru i Sydonu, przyszli oni, aby Go słuchać i znaleźć uzdrowienie ze swych chorób. Także i ci, których dręczyły duchy nieczyste, doznawali uzdrowienia.

A cały tłum starał się Go dotknąć, ponieważ moc wychodziła od Niego i uzdrawiała wszystkich.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

Intencje Mszy św. w tygodniu 11.10. 2020 – 17.10.2020

NIEDZIELA 11.10.2020
7.00 – + Edward Biskup /gr./
8.30 –  + Wiesław Pelczar – 13 r. śm., Zofia Pelczar – 8 r. śm.
10.00 – + Artur Olszowy, Andrzej Piątek
11.30 – dziękczynna z prośbą o bl. Boże, dary Ducha Świętego, opiekę MB i potrzebne łaski dla VII Róży i ich rodzin
13.00 –  ZA PARAFIAN /CHRZTY/
18.00 – + Władysława Wojas, Jan Wojas, Józef Szwedo
19.30 – + Józef Patriak i jego rodzice

PONIEDZIAŁEK 12.10.2020
6.30 –  + Edward Biskup /gr./
7.00 –  + Maria Górska
18.00 –  + Andrzej Krawczyk – 4 r., Małgorzata Bańbuła – 14 r.

WTOREK 13.10.2020
6.30 –  + Edward Biskup /gr./
7.00 –  + Bolesław, Jadwiga, Janina, Wanda i Franciszek Korcipa
18.00 –  + Edward Dubiel – z okazji imienin

ŚRODA 14.10.2020
6.30 –  + Edward Biskup /gr./
7.00 – dziękczynna w 90 r. ur. z prośbą o bł. Boże dla Józefy
18.00 – NOWENNA

CZWARTEK 15.10.2020
6.30 –  + Edward Biskup /gr./
7.00 –  + Antoni i Franciszka Czyżewscy
18.00 – o zdrowie, bł. Boże, opiekę MB dla Jadwigi Senderowskiej

PIĄTEK 16.10.2020
6.30 –  + Edward Biskup /gr./
7.00 –  + Joanna Grzesiowska
18.00 – WYPOMINKOWA

SOBOTA 17.10.2020
6.30 –  + Edward Biskup /gr./
7.00 –  + Łukasz Pamuła
8.00 – + Zofia, Roman Biskupowie, zm. z rdz., ks. Zbigniew Biskup
18.00 – + Irena Kotarba, jej rodzice i siostra