Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 9, 27-31)

Uzdrowienie niewidomych, którzy uwierzyli w Jezusa

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Gdy Jezus przechodził, ruszyli za Nim dwaj niewidomi, którzy wołali głośno: «Ulituj się nad nami, Synu Dawida!» Gdy wszedł do domu, niewidomi przystąpili do Niego, a Jezus ich zapytał: «Wierzycie, że mogę to uczynić?» Oni odpowiedzieli Mu: «Tak, Panie!»

Wtedy dotknął ich oczu, mówiąc: «Według wiary waszej niech wam się stanie». I otworzyły się ich oczy, a Jezus surowo im przykazał: «Uważajcie, niech się nikt o tym nie dowie!» Oni jednak, skoro tylko wyszli, roznieśli wieść o Nim po całej tamtejszej okolicy.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

Mocni w Jezusie

Spotkania: piątki, godz. 19:00, salka na plebanii. Zapraszamy!

Mocni w Jezusie to wspólnota młodzieżowa powstała przy naszej parafii. Założycielem grupy był ks. Michał Soczyński, a obecnym opiekunem duchowym jest ks. Robert Zych. Wspólnie odkrywamy, że twórcza wzajemność jest jedną z najlepszych dróg poznania Boga i samego siebie.

Zakres naszej działalności obejmuje:

  • Piątkowe spotkania, podczas których czytamy teksty teologiczne i spędzamy czas we wspaniałej atmosferze
  • Niedzielne Msze św. o godz. 19:30, podczas których włączamy się w oprawę liturgiczną
  • Odpowiadanie na bieżące potrzeby duszpasterskie w Parafii
  • Rekolekcje i wyjazdy formacyjne

“Wśród wielu określeń Boga, które często możemy usłyszeć na kazaniach czy konferencjach – Bóg jest miłosierny, wszechmocny, wieczny; jest jedno nie mniej ważne niż te wymienione – Bóg jest piękny”

Zdjęcia naszej wspólnoty