Liturgia Słowa

Ewangelia (Mk 3, 1-6)

Uzdrowienie w dzień szabatu

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

W dzień szabatu Jezus wszedł do synagogi. Był tam człowiek, który miał uschniętą rękę. A śledzili Go, czy uzdrowi go w szabat, żeby Go oskarżyć.

On zaś rzekł do człowieka z uschłą ręką: «Podnieś się na środek!» A do nich powiedział: «Co wolno w szabat: uczynić coś dobrego czy coś złego? Życie uratować czy zabić? » Lecz oni milczeli. Wtedy spojrzawszy na nich dokoła z gniewem, zasmucony z powodu zatwardziałości ich serc, rzekł do człowieka: «Wyciągnij rękę!» Wyciągnął, i ręka jego stała się znów zdrowa.

A faryzeusze wyszli i ze zwolennikami Heroda zaraz się naradzali przeciwko Niemu, w jaki sposób Go zgładzić.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

Apostolstwo Dobrej Śmierci

Stowarzyszenie Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci zwane – APOSTOLSTWEM DOBREJ ŚMIERCI jest stowarzyszeniem modlitewnym. Zostało zatwierdzone przez papieża Piusa X dnia 22 lipca 1908 roku we Francji. Dnia 30 maja 1987 roku prymas Polski kardynał Józef Glemp oficjalnie zatwierdził w Polsce z siedzibą w Górce Klasztornej. Opiekę nad apostolstwem sprawują Misjonarze Świętej Rodziny.

Apostolstwo Dobrej Śmierci jest zrzeszeniem modlitewnym, które przypomina o pilnej konieczności dobrego przygotowania się do ostatecznego spotkania z Bogiem. Wstępujący do Stowarzyszenia, poprzez swoje modlitwy i ofiary, pragną wyjednać:

  • dla wiernych katolików – wytrwanie w łasce uświęcającej,
  • dla obojętnych religijnie i dla grzeszników – łaskę nawrócenia,
  • oraz dla wszystkich – dobrą i świętą śmierć.

Realizując powyższe cele, należący do Stowarzyszenia kierują często swe myśli ku wieczności, starają się wystrzegać grzechu by wzrastać w dobru, by w ten sposób być gotowym na śmierć w każdej chwili życia.

Apostolstwo w sposób szczególny czci Matkę Bożą Bolesną oraz św. Józefa jako patronów dobrej śmierci. Przez dobrą śmierć rozumie się stan bycia pojednanym z Bogiem, stan łaski uświęcającej. Zelatorzy i członkowie uczestniczą w przywilejach i łaskach, będących owocami odprawianych w ich intencji mszy świętych. Stowarzyszenie propaguje formę modlitwy medytacyjnej znanej jako Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej.

W parafii opiekunem jest ks. Marcin Bętkowski.

Spotkania modlitewne wspólnoty ADŚ odbywają się 1 raz w miesiącu w III sobotę podczas Mszy świętej o godz. 8:00. Po mszy świętej przed Najświętszym Sakramentem odmawiamy Koronkę do Siedmiu Boleści Matki Bożej a następnie spotykamy się na spotkaniu formacyjnym.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

https://apostolstwo.pl/