Liturgia Słowa

Ewangelia (J 1, 29-34)

Chrystus jest Barankiem, który gładzi grzech świata

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Jan zobaczył podchodzącego ku niemu Jezusa i rzekł: «Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata. To jest Ten, o którym powiedziałem: „Po mnie przyjdzie Mąż, który mnie przewyższył godnością, gdyż był wcześniej ode mnie”. Ja Go przedtem nie znałem, ale przyszedłem chrzcić wodą w tym celu, aby On się objawił Izraelowi».

Jan dał takie świadectwo: «Ujrzałem ducha, który zstępował z nieba jak gołębica i spoczął na Nim. Ja Go przedtem nie znałem, ale Ten, który mnie posłał, abym chrzcił wodą, powiedział do mnie: „Ten, nad którym ujrzysz ducha zstępującego i spoczywającego na Nim, jest Tym, który chrzci Duchem Świętym”. Ja to ujrzałem i daję świadectwo, że On jest Synem Bożym».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

II Niedziela Zwykła – 18.01.2026

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Hasło tygodnia: Jedno ciało. Jeden Duch. Jedna nadzieja. Codziennie, kończąc adorację, będziemy modlić się
    o pojednanie pomiędzy wyznawcami Chrystusa.
  2. W liturgii tygodnia wspominamy:
    W poniedziałek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa;
    We wtorek – wspomnienie św. Fabiana, papieża i św. Sebastiana, męczennika.
    To dzień imienin naszego Pana organisty. Życzymy p. Sebastianowi dużo zdrowia, obfitości Bożego błogosławieństwa. Dziękujemy za posługę, którą od wielu lat pełni w naszej parafii.
    W środę – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. Przed Mszą świętą wieczorną nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym dniu w sposób szczególny będziemy modlić się za Babcie. Dla żyjących będziemy upraszać łaskę zdrowia i wszelkiej pomyślności, dla zmarłych – dar życia wiecznego.
    W sobotę – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.
  3. W dzisiejszą niedzielę – składka inwestycyjna. Dziękujemy za wsparcie i życzliwość wobec inwestycji parafialnych. O dobroczyńcach parafii pamiętamy w cotygodniowej modlitwie do M.B. Nieustającej Pomocy, a zmarłych polecamy w wypominkach.
  4. W przyszłą niedzielę kolędowanie chóru Vox Populi pod dyrekcją prof. Rafała Marchewczyka. Rozpoczęcie o godz. 17.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
  5. Do wtorku trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Kto z różnych powodów nie mógł przyjąć kolędy, a chce spotkać się z kapłanem, prosimy o zgłoszenie się w zakrystii lub
    kancelarii parafialnej.
  6. Kancelaria parafialna w poniedziałek czynna od godz. 17.00 do 18.00.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”,
    „Apostolstwo Chorych”.
  8. Do wieczności odeszli: śp. + Zofia Adamek, śp. + Adolfa Krzeczek, śp. + Jadwiga Ciastoń,
    śp. + Helena Heine…Wieczny odpoczynek…