Jezus przyszedł do Nazaretu, gdzie się wychował. W dzień szabatu udał się swoim zwyczajem do synagogi i powstał, aby czytać.
Podano Mu księgę proroka Izajasza. Rozwinąwszy księgę, znalazł miejsce, gdzie było napisane: «Duch Pański spoczywa na Mnie, ponieważ Mnie namaścił i posłał Mnie, abym ubogim niósł dobrą nowinę, więźniom głosił wolność, a niewidomym przejrzenie; abym uciśnionych odsyłał wolnymi, abym obwoływał rok łaski Pana».
Zwinąwszy księgę, oddał słudze i usiadł; a oczy wszystkich w synagodze były w Niego utkwione.
Począł więc mówić do nich: «Dziś spełniły się te słowa Pisma, które słyszeliście». A wszyscy przyświadczali Mu i dziwili się pełnym łaski słowom, które płynęły z ust Jego. I mówili: «Czy nie jest to syn Józefa?»
Wtedy rzekł do nich: «Z pewnością powiecie Mi to przysłowie: Lekarzu, ulecz samego siebie; dokonajże i tu, w swojej ojczyźnie, tego, co wydarzyło się, jak słyszeliśmy, w Kafarnaum».
I dodał: «Zaprawdę, powiadam wam: Żaden prorok nie jest mile widziany w swojej ojczyźnie. Naprawdę, mówię wam: Wiele wdów było w Izraelu za czasów Eliasza, kiedy niebo pozostawało zamknięte przez trzy lata i sześć miesięcy, tak że wielki głód panował w całym kraju; a Eliasz do żadnej z nich nie został posłany, tylko do owej wdowy w Sarepcie Sydońskiej. I wielu trędowatych było w Izraelu za proroka Elizeusza, a żaden z nich nie został oczyszczony, tylko Syryjczyk Naaman».
Na te słowa wszyscy w synagodze unieśli się gniewem. Porwawszy się z miejsc, wyrzucili Go z miasta i wyprowadzili aż na urwisko góry, na której zbudowane było ich miasto, aby Go strącić. On jednak, przeszedłszy pośród nich, oddalił się.
Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na potrzeby gospodarcze naszej Parafii, także za wpłaty na konto Parafii. Msza św. w intencji wszystkich ofiarodawców odprawiana jest w każdą środę o godz. 18.00.
Dzisiaj nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.00. W tygodniu nabożeństwa czerwcowe po Mszy św. wieczornej.
Zachęcamy do Adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w tygodniu od 17.00 do 18.00.
Poniedziałek – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika
Środa – o godz. 18.00. Msza św. i Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
Piątek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. Zakończenie roku szkolnego. Dziękując Bogu za przeżyty rok szkolny, modlimy się w intencji dzieci i młodzieży o szczęśliwy i dobry wypoczynek wakacyjny. Wszystkim życzymy wielu łask Bożych i udanych urlopów wakacyjnych. Nie zapominajmy o Panu Bogu, modlitwie, Mszy św. i chrześcijańskim życiu.
Parafia św. Brata Alberta organizuje pielgrzymkę do Libanu do św. Szarbela i w inne miejsca tego pięknego kraju. Bliższe informacje w zakrystii.