Liturgia Słowa

Ewangelia (J 21, 20-25)

Świadectwo św. Jana Apostoła

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Gdy Jezus zmartwychwstały ukazał się uczniom nad jeziorem Genezaret, Piotr, obróciwszy się, zobaczył idącego za sobą ucznia, którego miłował Jezus, a który to w czasie uczty spoczywał na Jego piersi i powiedział: «Panie, któż jest ten, który Cię zdradzi?»

Gdy więc go Piotr ujrzał, rzekł do Jezusa: «Panie, a co z tym będzie?»

Odpowiedział mu Jezus: «Jeżeli chcę, aby pozostał, aż przyjdę, to cóż tobie do tego? Ty pójdź za Mną!»

Rozeszła się wśród braci wieść, że uczeń ów nie umrze. Ale Jezus nie powiedział mu, że nie umrze, lecz: «Jeśli Ja chcę, aby pozostał, aż przyjdę, to cóż tobie do tego?»

Ten właśnie uczeń daje świadectwo o tych sprawach, i on je opisał. A wiemy, że świadectwo jego jest prawdziwe.

Jest ponadto wiele innych rzeczy, których Jezus dokonał, a które gdyby je szczegółowo opisać, to sądzę, że cały świat nie pomieściłby ksiąg, jakie trzeba by napisać.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 28.04.2024

  • W poniedziałek czcimy św. Katarzynę ze Sieny. W tym dniu początek Nowenny przed Uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika. O godz. 15.00 będzie próba przed I Komunią św. dla dzieci z ZSOS nr 2 i dla dzieci z „Grupy parafialnej”.
  • We wtorek po Mszy Św. wieczornej 1. Nabożeństwo majowe. Nabożeństwa majowe będą w niedzielę o 17.00, a tygodniu po Mszy św. wieczornej z godz. 18.00.
  • W środę 1 maja czcimy św. Józefa Robotnika. W piątek, 3 maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o: 7.00, 8.30, 10.00, 18.00 i 19.30. Odnowimy Śluby Jasnogórskie. Nabożeństwo majowe o godz. 17.00. Spowiedź na I piątek przed i w czasie Mszy św. W Arce Pana odpust MB Królowej Polski. W tym dniu nie ma postu z racji Uroczystości.
  • W sobotę czcimy św. Floriana, patrona hutników i strażaków. O 8.00 Msza św. i zmiana tajemnic Różańca św. W tym dniu udajemy się do chorych z Najświętszym Sakramentem. Zapisy chorych w kancelarii lub zakrystii. Wizyta u chorych z os. Spółdzielczego odbędzie się 2 maja w czwartek.
  • Kancelaria w tym tygodniu będzie zamknięta: w środę, w piątek i w sobotę.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  • Za tydzień zbiórka przed kościołem na Hospicjum św. Łazarza.
  • W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty: śp. +Zdzisław Domagała, +Zofia Tokarz, +Janusz Kopytek. Wieczny odpoczynek…