Wśród tłumów słuchających Jezusa odezwały się głosy: «Ten prawdziwie jest prorokiem». Inni mówili: «To jest Mesjasz». «Ale – mówili drudzy – czyż Mesjasz przyjdzie z Galilei? Czyż Pismo nie mówi, że Mesjasz będzie pochodził z potomstwa Dawidowego i z miasteczka Betlejem, skąd był Dawid?» I powstał w tłumie rozłam z Jego powodu. Niektórzy chcieli Go nawet pojmać, lecz nikt nie podniósł na Niego ręki.
Wrócili więc strażnicy do arcykapłanów i faryzeuszy, a ci rzekli do nich: «Czemu go nie pojmaliście?»
Strażnicy odpowiedzieli: «Nigdy jeszcze nikt tak nie przemawiał jak ten człowiek».
Odpowiedzieli im faryzeusze: «Czyż i wy daliście się zwieść? Czy ktoś ze zwierzchników lub faryzeuszy uwierzył w Niego? A ten tłum, który nie zna Prawa, jest przeklęty».
Odezwał się do nich jeden spośród nich, Nikodem, ten, który przedtem przyszedł do Niego: «Czy Prawo nasze potępia człowieka, zanim go wpierw nie przesłucha i nie zbada, co on czyni?»
Odpowiedzieli mu: «Czy i ty jesteś z Galilei? Zbadaj i zobacz, że żaden prorok nie powstaje z Galilei».
Dziś łączymy się z wiernymi obecnymi w Kalwarii Zebrzydowskiej na 31. Pielgrzymce Rodzin. Dziś także główny dzień Odpustu w Mogile.
Jutro przypada święto św. Stanisława Kostki – patrona Polski i patrona młodzieży. W środę św. Męczenników Koreańskich. W czwartek św. Mateusza, apostoła i ewangelisty. W piątek św. Pio z Pietrelciny, kapłana.
W przyszłą niedzielę część składki będzie przeznaczona na Duszpasterstwo Dzieci i Młodzieży w naszej diecezji, w dekanacie i w naszej parafii. Bóg zapłać za wsparcie tej inicjatywy.
Zapraszamy na codzienną adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w dni powszednie w godz. 17.00 – 18.00.
W środę o 18.00 Msza św. i Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.
Serdeczne Bóg zapłać za złożone dziś z racji III niedzieli miesiąca ofiary na tacę i wpłacane na konto parafialne.
Trwają zapisy dla uczniów 8. klas z naszej parafii na przygotowanie do bierzmowania. Pierwsze spotkanie 6.10. o 19.00 w kościele.
Czytajmy prasę katolicką.
Ta strona używa ciasteczek (cookies). Dalsze korzystanie ze strony jest jednoznaczne z wyrażeniem na to zgody.