Liturgia Słowa

Psalm (Ps 19 (18), 8-9. 10-11 (R.: por. J 6, 68c))

Słowa Twe, Panie, dają życie wieczne

Prawo Pańskie jest doskonałe i pokrzepia duszę, *
świadectwo Pana jest pewne, nierozważnego uczy mądrości.
Jego słuszne nakazy radują serce, *
jaśnieje przykazanie Pana i olśniewa oczy.

Słowa Twe, Panie, dają życie wieczne

Bojaźń Pana jest szczera i trwa na wieki, *
sądy Pana prawdziwe, wszystkie razem słuszne.
Cenniejsze nad złoto, nad złoto najczystsze, *
słodsze od miodu płynącego z plastra.

Słowa Twe, Panie, dają życie wieczne

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

33 NIEDZIELA ZWYKŁA –13.11.2022

 

· Dziś obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym i V Światowy Dzień Ubogich. Dziś będzie adoracja zamiast kazania przeniesiona z ubiegłej niedzieli.

· W poniedziałek przypada 207 rocznica urodzin bł. Edmunda Bojanowskiego – założyciela zgromadzenia S. Służebniczek i opiekuna ubogich dzieci i młodzieży. W IV piątek miesiąca o 18.00 msza św. i Nabożeństwo ku czci bł. Edmunda.

· W tym tygodniu w liturgii: W czwartek św. Elżbiety Węgierskiej, w piątek bł. Karoliny Kózkówny. W środę Msza św. i Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

· W sobotę o godz.8.00 Msza św. i spotkanie w kościele Arcybractwa Dobrej Śmierci.

· W przyszłą niedzielę 3 niedziela miesiąca. Składka będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

· Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie w dni powszednie od godz. 17.00. Wypominki za zmarłych przed mszą św. z godz. 18.00.

· W ubiegłym tygodniu pożegnała nasza wspólnotę śp. +Wanda Dymczyk. Wieczny odpoczynek…

· Czytajmy prasę katolicką.