Liturgia Słowa

Ewangelia (J 20, 24-29)

Pan mój i Bóg mój

Słowa Ewangelii według świętego Jana

Tomasz, jeden z Dwunastu, zwany Didymos, nie był razem z nimi, kiedy przyszedł Jezus. Inni więc uczniowie mówili do niego: «Widzieliśmy Pana!».

Ale on rzekł do nich: «Jeżeli na rękach Jego nie zobaczę śladu gwoździ i nie włożę palca mego w miejsce gwoździ, i ręki mojej nie włożę w bok Jego, nie uwierzę».

A po ośmiu dniach, kiedy uczniowie Jego byli znowu wewnątrz domu i Tomasz z nimi, Jezus przyszedł, choć drzwi były zamknięte, stanął pośrodku i rzekł: «Pokój wam!»

Następnie rzekł do Tomasza: «Podnieś tutaj swój palec i zobacz moje ręce. Podnieś rękę i włóż w mój bok, i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym».

Tomasz w odpowiedzi rzekł do Niego: «Pan mój i Bóg mój!»

Powiedział mu Jezus: «Uwierzyłeś dlatego, że Mnie ujrzałeś? Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

Apostolstwo Dobrej Śmierci

Stowarzyszenie Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci zwane – APOSTOLSTWEM DOBREJ ŚMIERCI jest stowarzyszeniem modlitewnym. Zostało zatwierdzone przez papieża Piusa X dnia 22 lipca 1908 roku we Francji. Dnia 30 maja 1987 roku prymas Polski kardynał Józef Glemp oficjalnie zatwierdził w Polsce z siedzibą w Górce Klasztornej. Opiekę nad apostolstwem sprawują Misjonarze Świętej Rodziny.

Apostolstwo Dobrej Śmierci jest zrzeszeniem modlitewnym, które przypomina o pilnej konieczności dobrego przygotowania się do ostatecznego spotkania z Bogiem. Wstępujący do Stowarzyszenia, poprzez swoje modlitwy i ofiary, pragną wyjednać:

  • dla wiernych katolików – wytrwanie w łasce uświęcającej,
  • dla obojętnych religijnie i dla grzeszników – łaskę nawrócenia,
  • oraz dla wszystkich – dobrą i świętą śmierć.

Realizując powyższe cele, należący do Stowarzyszenia kierują często swe myśli ku wieczności, starają się wystrzegać grzechu by wzrastać w dobru, by w ten sposób być gotowym na śmierć w każdej chwili życia.

Apostolstwo w sposób szczególny czci Matkę Bożą Bolesną oraz św. Józefa jako patronów dobrej śmierci. Przez dobrą śmierć rozumie się stan bycia pojednanym z Bogiem, stan łaski uświęcającej. Zelatorzy i członkowie uczestniczą w przywilejach i łaskach, będących owocami odprawianych w ich intencji mszy świętych. Stowarzyszenie propaguje formę modlitwy medytacyjnej znanej jako Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej.

W parafii opiekunem jest ks. Marcin Bętkowski.

Spotkania modlitewne wspólnoty ADŚ odbywają się 1 raz w miesiącu w III sobotę podczas Mszy świętej o godz. 8:00. Po mszy świętej przed Najświętszym Sakramentem odmawiamy Koronkę do Siedmiu Boleści Matki Bożej a następnie spotykamy się na spotkaniu formacyjnym.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

https://apostolstwo.pl/