Liturgia Słowa

Ewangelia (J 3, 7b-15)

Trzeba się powtórnie narodzić

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Jezus powiedział do Nikodema:

«Trzeba wam się powtórnie narodzić. Wiatr wieje tam, gdzie chce, i szum jego słyszysz, lecz nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd podąża. Tak jest z każdym, który narodził się z Ducha».

Na to rzekł do Niego Nikodem: «Jakżeż to się może stać?»

Odpowiadając na to, rzekł mu Jezus: «Ty jesteś nauczycielem Izraela, a tego nie wiesz? Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, że to mówimy, co wiemy, i o tym świadczymy, co widzieliśmy, a świadectwa naszego nie przyjmujecie. Jeżeli wam mówię o tym, co ziemskie, a nie wierzycie, to jakżeż uwierzycie temu, co wam powiem o sprawach niebieskich? I nikt nie wstąpił do nieba, oprócz Tego, który z nieba zstąpił – Syna Człowieczego.

A jak Mojżesz wywyższył węża na pustyni, tak trzeba, by wywyższono Syna Człowieczego, aby każdy, kto w Niego wierzy, miał życie wieczne».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 20.03.2022

· Zapraszamy dziś na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnych o godz. 17.00.

· Serdeczne Bóg zapłać za ofiary wpłacane na konto i  składne z racji III niedzieli. Będą przeznaczone na bieżące potrzeby związane z utrzymaniem parafii.

· W środę o 19.00 Krąg biblijny i spotkanie rodziców dzieci które idą do I Komunii św. z „grupy parafialnej”.

· W piątek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Na mszy św. o godz. 18.00 będzie można przystąpić do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje można zabrać dzisiaj. Są przy relikwiach św. Faustyny i św. Jana Pawła II.

· Papież Franciszek w dniu 25 marca br. dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Arcybiskup Stanisław Gądecki, Przewodniczący KEP, zaapelował, by w jedności z Ojcem Świętym w katedrach i kościołach Polski duchowieństwo wraz z wiernymi również dokonało tego aktu . W związku z apelem Abp Marek Jędraszewski zaprasza w ten dzień do Katedry na Wawelu, gdzie o godz. 16.30 będzie sprawował Mszę św. i odmówi akt zawierzenia.

· O 17.00 w naszym kościele dokonamy także tego aktu, a o godz. 17.15 i 19.00 będzie Droga Krzyżowa. Z racji Uroczystości w tym dniu niema wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

· W tygodniu zapraszamy na cichą Adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz.17.00 w intencji pokoju na Ukrainie i nawrócenia w naszej parafii i w świecie.

· Szkoła Aspirantów Pożarnictwa na os. Zgody 18 prowadzi zbiórkę darów dla Ukrainy. Prosi o środki higieny, nową bieliznę, żywność długoterminową i wodę.

· Czytajmy prasę katolicką.