Liturgia Słowa

Ewangelia (Mk 6, 7-13)

Rozesłanie Dwunastu

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Jezus przywołał do siebie Dwunastu i zaczął rozsyłać ich po dwóch. Dał im też władzę nad duchami nieczystymi i przykazał im, żeby nic z sobą nie brali na drogę prócz laski: ani chleba, ani torby, ani pieniędzy w trzosie. «Ale idźcie obuci w sandały i nie wdziewajcie dwóch sukien».

I mówił do nich: «Gdy do jakiegoś domu wejdziecie, zostańcie tam, aż stamtąd wyjdziecie. Jeśli w jakimś miejscu was nie przyjmą i nie będą was słuchać, wychodząc stamtąd, strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo dla nich».

Oni więc wyszli i wzywali do nawracania się. Wyrzucali też wiele złych duchów, a wielu chorych namaszczali olejem i uzdrawiali.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

27. NIEDZIELA ZWYKŁA – 06.10.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

· Dziś zamiast kazania będzie adoracja. W poniedziałek wspomnienie NMP Różańcowej, a w środę czcimy bł. Wincentego Kadłubka.
· W środę na mszy św. o 18.00 katecheza dla dorosłych. O 19.00 Krąg biblijny.
· Przypominamy, że Nabożeństwo Różańcowe jest o 17.15 w dni powszednie, a w niedzielę o 17.00. Zapraszamy do modlitwy.
· W sobotę o 8.00 spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci. O 8.00 msza św. po niej spotkanie w sali na plebanii.
· Wspólnota modlitewna „NOWE SERCE” zaprasza na mszę św. o 18.00 w II sobotę miesiąca 12 października. Po mszy św. adoracja Pana Jezusa w ciszy.
· W przyszłą niedziele Dzień Papieski. O godz. 11.30 poświecenie różańców dla kl. III.
· Przyjmujemy na wypominki całoroczne, jednorazowe, na mszę św. w Dzień Zaduszny.
· Osoby pragnące pogłębić swoją wiarę i poszerzyć wiedzę religijną zapraszamy na rozpoczynające się 19 października Studium Apostolstwa Świeckich. Zajęcia rozpoczynają się o 9.00 w kaplicy przy kościele MB Nieustającej Pomocy na os. Bohaterów Września.
· Księża Pallotyni zapraszają na forum ewangelizacyjne „Odpowiedzialni. Nowa Huta +”. Będzie ono w sobotę w hali Wandy przy ul. Odmogile 1b. Szczegóły na ulotkach i plakacie.
· Dziś przed kościołem można wesprzeć Hospicjum św. Łazarza. Bóg zapłać za dobre serce.
· Przypominamy, że 27.10.2019 będzie w naszej parafii Wizytacja kanoniczna , którą przeprowadzi ks. bp Janusz Mastalski. Szczegóły w przyszłą niedzielę. Prosimy o modlitwę w intencji owoców duchowych tego wydarzenia.
· Ks. Michał Kowalski składa serdeczne podziękowania za złożona przez parafian ofiarę na budowę kościoła w Woli Zachariaszowskiej.
· Czytajmy prasę katolicką.