Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 17, 10-13)

Eliasz już przyszedł, a nie poznali go

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Kiedy schodzili z góry, uczniowie zapytali Jezusa:

«Czemu uczeni w Piśmie twierdzą, że najpierw musi przyjść Eliasz?» on odparł: «Eliasz istotnie przyjdzie i wszystko naprawi. Lecz powiadam wam: Eliasz już przyszedł, a nie poznali go i postąpili z nim tak, jak chcieli. Tak i Syn Człowieczy ma od nich cierpieć». Wtedy uczniowie zrozumieli, że mówił im o Janie Chrzcicielu.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

Święte Tridum Paschalne 2018 – zdjęcia

Od Wielkiego Czwartku rozpoczęliśmy coroczne Tridum Paschalne. W tym dniu towarzyszyliśmy Jezusowi podczas Jego Ostatniej Wieczerzy, w trakcie której ustanowił sakrament Eucharystii i kapłaństwa. W swojej modlitwie nie zapomnieliśmy o naszych duszpasterzach.

Wielki Piątek skupił wiernych wokół męki i śmierci Jezusa Chrystusa. Razem z nim trwaliśmy w Jego ostatniej drodze, słuchając Męki Pańskiej wg św. Jana.

Sobota była dla każdego chrześcijanina dniem ciszy, nostalgii. W tym dniu nawiedzaliśmy grób Pana Jezusa, święciliśmy pokarmy i czekaliśmy na Jego Zmartwychwstanie.

W Wigilię Nocy Paschalnej z zapalonymi świecami oczekiwaliśmy na Chrystusa, aby w blasku Jego chwały odśpiewać uroczyste „Alleluja”, które oznajmiło światu, że Chrystus Zmartwychwstał!

 

fot. Magda Kowalik

« z 2 »