Liturgia Słowa

Ewangelia (Mk 6, 53-56)

Jezus uzdrawia chorych

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Gdy Jezus i uczniowie Jego się przeprawili, przypłynęli do ziemi Genezaret i przybili do brzegu. Skoro wysiedli z łodzi, zaraz Go rozpoznano. Ludzie biegali po całej owej okolicy i zaczęli znosić na noszach chorych tam, gdzie jak słyszeli, przebywa. I gdziekolwiek wchodził do wsi, do miast czy osad, kładli chorych na otwartych miejscach i prosili Go, żeby ci choć frędzli u Jego płaszcza mogli dotknąć. A wszyscy, którzy się Go dotknęli, odzyskiwali zdrowie.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

Zmarł ks. Stanisław Puzyniak

W czwartek (01.08.2024) i w piątek (02.08.2024) żegnaliśmy ks. prałata Stanisława Puzyniaka, przez 23 lata proboszcza naszej parafii. Bardzo dziękujemy za świadectwo wiary i przywiązania do Zmarłego. Dziękujemy za zorganizowanie wieńca, zamówione Msze święte, za udział delegacji z pocztami sztandarowymi oraz liczne uczestnictwo w pogrzebie, zarówno w naszej parafii, jak i w Jaworznie. Daliśmy świadectwo związku ze Zmarłym.

4 sierpnia o godz. 19.30 zostanie odprawiona Msza święta za śp. ks. Stanisława w 7. dniu po śmierci, a 28 sierpnia o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta w 30. dniu po śmierci. Zapraszamy do uczestnictwa i modlitwy.

Requiem aeternam