Liturgia Słowa

Ewangelia (Łk 2, 16-21)

Nadano Mu imię Jezus

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Pasterze pośpiesznie udali się do Betlejem i znaleźli Maryję, Józefa oraz leżące w żłobie Niemowlę. Gdy Je ujrzeli, opowiedzieli, co im zostało objawione o tym dziecięciu. A wszyscy, którzy to słyszeli, zdumieli się tym, co im pasterze opowiedzieli.

Lecz Maryja zachowywała wszystkie te sprawy i rozważała je w swoim sercu. A pasterze wrócili, wielbiąc i wysławiając Boga za wszystko, co słyszeli i widzieli, jak im to zostało przedtem powiedziane.

Gdy nadszedł dzień ósmy i należało obrzezać dziecię, nadano Mu imię Jezus, którym Je nazwał Anioł, zanim się poczęło w łonie Matki.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Niech Nowonarodzony Zbawiciel rozproszy światłem Dobrej Nowiny wszelkie ciemności grzechu i śmierci, zagubienia i lęku. Pokój ludziom dobrej woli – niech się stanie znakiem Jego Miłości. Matka Najświętsza i św. Józef wraz z Boskim Dzieciątkiem niech będą Nadzieją wytrwania dla przeżywających trudności w małżeństwie i rodzinie. Wpatrzeni w niebo, szukajmy gwiazdy, która nas doprowadzi do naszego Betlejem, do naszego Boga – bo Bóg stał się człowiekiem abyśmy stali się dziećmi Bożymi.

Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzą na Święta Bożego Narodzenia i w Nowym Roku 2022

Duszpasterze parafii NSPJ