Liturgia Słowa

Ewangelia (J 13, 16-20)

Kto przyjmuje tego, którego Ja poślę, Mnie przyjmuje

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Kiedy Jezus umył uczniom nogi, powiedział im:

«Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Sługa nie jest większy od swego pana ani wysłannik od tego, który go posłał. Wiedząc to, będziecie błogosławieni, gdy według tego czynić będziecie.

Nie mówię o was wszystkich. Ja wiem, których wybrałem; lecz trzeba, aby się wypełniło Pismo: „Kto ze Mną spożywa chleb, ten podniósł na Mnie swoją piętę”. Już teraz, zanim się to stanie, mówię wam, abyście gdy się stanie, uwierzyli, że Ja jestem.

Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto przyjmuje tego, którego Ja poślę, Mnie przyjmuje. A kto Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który Mnie posłał».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

„Nieplanowane”

Film ,,Nieplanowane” trafił do polskich kin 1 listopada.  Pierwszy weekend wyświetlania filmu zakończył się sporym sukcesem, bo ponad 50 tysiącami widzów i pierwszym miejscem pod względem widzów na jeden seans.

Opowiada autentyczną historię Abby Johnson, byłej dyrektor jednego z oddziałów Planned Parenthood, największego potentata aborcyjnego w USA. Produkcja odsłania sekrety skrywane przez tę organizację, która każdego roku zabija około 300 tysięcy nienarodzonych dzieci.

Dzieło – ze względu na odzew społeczny – określono jako przełomowe, a nawet rewolucyjne! Burza spowodowana próbami ograniczenia dostępu do informacji o nim, a później trudności dystrybucyjne wywołały z kolei debatę o współczesnej cenzurze w mediach społecznościowych i wolności słowa, która otarła się nawet o amerykański Kongres. Niedługo po premierze było jasne, że Nieplanowane to coś więcej niż film, to zjawisko kulturowe i społeczne.

Od premiery filmu Nieplanowane dziewięć stanów USA wprowadziło ustawodawstwo mające na celu ochronę nienarodzonych dzieci. Z pomocą organizacji Abby Johnson prawie 100 pracowników aborcyjnych odeszło z branży pod wpływem filmu. Zanotowano też niezwykły wzrost liczby osób zaangażowanych w ruch pro-life. Niezliczone świadectwa ujawniły także uzdrawiającą moc filmu dla kobiet, które dokonały aborcji. Film ten ratuje życie dzieci na całym świecie oraz potwierdza wartość i świętość życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

Do pójścia do Kina zachęca również ks. arbp. Marek Jędraszewski

 

Zapraszamy na pokaz filmu – 17 listopada oraz 24 listopada. Seans o godz. 13.00. Koszt biletu to 12 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii. (przy zapisie zbieramy pieniądze na bilety). Na sens 17 listopada zostało jeszcze kilka wolnych miejsc.

www.nieplanowanewpolsce.pl

https://www.youtube.com/watch?v=ezONQa8NsUQ