Liturgia Słowa

Ewangelia (Łk 21, 5-11)

Zapowiedź zburzenia świątyni

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Gdy niektórzy mówili o świątyni, że jest przyozdobiona pięknymi kamieniami i darami, Jezus powiedział: «Przyjdzie czas, kiedy z tego, na co patrzycie, nie zostanie kamień na kamieniu, który by nie był zwalony».

Zapytali Go: «Nauczycielu, kiedy to nastąpi? I jaki będzie znak, gdy to się dziać zacznie?»

Jezus odpowiedział: «Strzeżcie się, żeby was nie zwiedziono. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: „To ja jestem” oraz „Nadszedł czas”. Nie podążajcie za nimi! I nie trwóżcie się, gdy posłyszycie o wojnach i przewrotach. To najpierw musi się stać, ale nie zaraz nastąpi koniec».

Wtedy mówił do nich: «Powstanie naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. Wystąpią silne trzęsienia ziemi, a miejscami głód i zaraza; ukażą się straszne zjawiska i wielkie znaki na niebie».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

Pożegnanie księży wikariuszy

22 lipca 2018 r. na mszy św. o godzinie 11:30 uroczyście pożegnaliśmy księży wikariuszy pracujących w naszej parafii – księdza Sławomira Filipka i księdza Michała Soczyńskiego.

Dziękujemy im za posługę kapłańską i duszpasterską w naszej parafii, za sprawowane sakramenty oraz głoszone Słowo Boże.

Życzymy, aby praca w nowych miejscach przynosiła satysfakcję, radość serca i wydawała obfity plon na Bożą chwałę.

Fot. Tadeusz Pałka