Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 9, 35 – 10, 1. 5a. 6-8)

Jezus lituje się nad znękanymi

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jezus obchodził wszystkie miasta i wioski. Nauczał w tamtejszych synagogach, głosił Ewangelię o królestwie i leczył wszystkie choroby i wszystkie słabości.

A widząc tłumy, litował się nad nimi, bo byli znękani i porzuceni, jak owce niemające pasterza. Wtedy rzekł do swych uczniów: «Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. Proście Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo».

Wtedy przywołał do siebie dwunastu swoich uczniów i udzielił im władzy nad duchami nieczystymi, aby je wypędzali i leczyli wszystkie choroby i wszelkie słabości. Tych to dwunastu wysłał Jezus i dał im takie wskazania: «Idźcie do owiec, które poginęły z domu Izraela. Idźcie i głoście: Bliskie już jest królestwo niebieskie. Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych, wypędzajcie złe duchy. Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

Odpust parafialny 2017

23 czerwca w święto Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszej parafii odbył się odpust. W uroczystej Mszy Świętej wzięli udział księża z nowohuckich parafii. Mszy Świętej przewodniczył oraz Słowo Boże wygłosił ksiądz Edward Baniak.

Na zakończenie liturgii przedstawiciele parafii złożyli serdeczne podziękowania księdzu Baniakowi, który po ponad 20 latach pełnienia funkcji proboszcza w Arce Pana, odchodził na emeryturę. W niezwykły sposób zapisał się on na kartach historii Nowej Huty. Jest też szczególnie ważną osobą dla naszej parafii, ponieważ to właśnie on rozpoczął budowę kościoła na osiedlu Teatralnym.

W imieniu wspólnoty parafialnej dziękujemy księdzu Baniakowi za wszelkie dobro jakiego dokonał. Życzymy dużo zdrowia i łask na wiele lat.

 

fot. Magda Kowalik