Liturgia Słowa

Ewangelia (Łk 21, 29-33)

Przypowieść o drzewie figowym

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Jezus opowiedział swoim uczniom przypowieść: «Spójrzcie na figowiec i na wszystkie drzewa. Gdy widzicie, że wypuszczają pąki, sami poznajecie, że już blisko jest lato. Tak i wy, gdy ujrzycie te wszystkie wydarzenia, wiedzcie, iż blisko jest królestwo Boże. Zaprawdę, powiadam wam: Nie przeminie to pokolenie, aż się wszystko stanie.

Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

Światowe Dni Młodzieży 2016 – weź udział!

Serdecznie zapraszamy osoby pragnące wziąć udział w Światowych Dniach Młodzieży. Chęć udziału można zapisać w czasie dyżuru KO ŚDM w czwartek 18.30 – 19.15 w naszej parafii.

Jednocześnie zapraszamy do współpracy osoby, które chcą jeszcze pomóc. Można składać deklaracje przyjęcia pielgrzymów. W dalszym ciągu potrzebujemy wolontariuszy –  szczególnie poszukujemy osób z wykształceniem medycznym (lekarze, pielęgniarki, ratownicy).