Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 6, 7-15)

Jezus uczy, jak się modlić

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Modląc się, nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich! Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, zanim jeszcze Go poprosicie.

Wy zatem tak się módlcie:

Ojcze nasz, który jesteś w niebie, niech się święci Twoje imię! Niech przyjdzie Twoje królestwo; niech Twoja wola się spełnia na ziemi, tak jak w niebie. Naszego chleba powszedniego daj nam dzisiaj; i przebacz nam nasze winy, tak jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili; i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.

Jeśli bowiem przebaczycie ludziom ich przewinienia, i wam przebaczy Ojciec wasz niebieski. Lecz jeśli nie przebaczycie ludziom, Ojciec wasz nie przebaczy wam także waszych przewinień».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

Rok Miłosierdzia rozpoczęty!

Rok Liturgiczny 2015/2016 będzie ROKIEM MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. Rozpoczęcie Roku Miłosierdzia Bożego miało miejsce 8 grudnia 2015 r. w Święto Niepokalanego Poczęcia NMP.

– Jubileusz zachęca nas do otwartości i do tego, byśmy nie zaniedbywali ducha, jaki wyłonił się z Soboru Watykańskiego II, ducha [Miłosiernego] Samarytanina – mówił papież Franciszek podczas uroczystości.

W Roku Miłosierszia warto zapoznać się z bullą„ Misericordiae vultus”, w której Papież Franciszek opisał najistotniejsze cechy Bożego miłosierdzia. Dla Polski Rok Miłosierdzia to niezwykły znak, gdyż Ojciec Święty Franciszek będzie w tym czasie gościł w naszym kraju w 1050. rocznicę Chrztu Polski i weźmie udział w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie, gdzie w Łagiewnikach jest ustanowione przez Św. Jana Pawła II Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

Wraz z rozpoczęciem Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, na 7 miesięcy przed Światowymi Dniami Młodzieży, rozpoczynają  się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie oficjalne rekolekcje „Dla nas i całego świata”. Termin: 12.12. godz. 16.30. Dzięki transmisji przez Internet będą dostępne na całym świecie –  www.krakow2016.com