Liturgia Słowa

Ewangelia (J 1, 29-34)

Chrystus jest Barankiem, który gładzi grzech świata

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Jan zobaczył podchodzącego ku niemu Jezusa i rzekł: «Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata. To jest Ten, o którym powiedziałem: „Po mnie przyjdzie Mąż, który mnie przewyższył godnością, gdyż był wcześniej ode mnie”. Ja Go przedtem nie znałem, ale przyszedłem chrzcić wodą w tym celu, aby On się objawił Izraelowi».

Jan dał takie świadectwo: «Ujrzałem ducha, który zstępował z nieba jak gołębica i spoczął na Nim. Ja Go przedtem nie znałem, ale Ten, który mnie posłał, abym chrzcił wodą, powiedział do mnie: „Ten, nad którym ujrzysz ducha zstępującego i spoczywającego na Nim, jest Tym, który chrzci Duchem Świętym”. Ja to ujrzałem i daję świadectwo, że On jest Synem Bożym».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

Wielkanocne życzenia

„Zbudź się, który śpisz! 
Nie po to bowiem cię stworzyłem, 
abyś pozostawał spętany w Otchłani. 
Powstań z martwych,
albowiem jestem Życiem umarłych.
Powstań ty, który jesteś dziełem rąk moich.
Powstań ty, który jesteś obrazem moim
uczynionym na moje podobieństwo.
Powstań, wyjdźmy stąd!”

/fragm. starożytnej homilii na Wielką Sobotę/

Z okazji święta Wielkiej Nocy, życzymy by Jezus Chrystus napełnił Was mocą Zmartwychwstania. By Zwycięzca Śmierci, który w tę Noc uczynił nas wolnymi, pomnażał w Was wiarę, rozpalił światło nadziei, a swoją miłością błogosławił Waszym rodzinom.

Wasi Duszpasterze