Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 21, 28-32)

Grzesznicy uwierzyli Janowi

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jezus powiedział do arcykapłanów i starszych ludu: «Co myślicie? Pewien człowiek miał dwóch synów. Zwrócił się do pierwszego i rzekł: „Dziecko, idź i pracuj dzisiaj w winnicy”. Ten odpowiedział: „Idę, panie!”, lecz nie poszedł. Zwrócił się do drugiego i to samo powiedział. Ten odparł: „Nie chcę”. Później jednak opamiętał się i poszedł. Który z tych dwóch spełnił wolę ojca?» Mówią Mu: «Ten drugi».

Wtedy Jezus rzekł do nich: «Zaprawdę, powiadam wam: Celnicy i nierządnice wchodzą przed wami do królestwa niebieskiego. Przyszedł bowiem do was Jan drogą sprawiedliwości, a wy mu nie uwierzyliście. Uwierzyli mu zaś celnicy i nierządnice. Wy patrzyliście na to, ale nawet później nie opamiętaliście się, żeby mu uwierzyć».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

Bierzmowanie 2014

W dniu 5 kwietnia 2014 r. z rąk ks. bp Grzegorza Rysia 50 młodych ludzi przyjęło sakrament bierzmowania. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości, a także zachęcamy do modlitwy w intencji bierzmowanych. Niech Duch Święty napełnia ich serca radością i miłością w Służbie Bożej!

 

fot. Tadeusz Pałka