12 NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.06.2017

Kategoria: Ogłoszenia Duszpasterskie
Opublikowano: poniedziałek, 26, czerwiec 2017

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 • Przypominamy, że od przyszłej  niedzieli do końca wakacji jest zmiana godzin sprawowania mszy św.  W niedzielę nie będzie mszy św.  o godz.13.00   Msze św. będą o godz.7.00, 8.30, 10.00, 11.30 oraz o 18.00 i 19.30.  W tygodniu msza św. będzie o godz.7.00 i godz.18.00, a  w sobotę dodatkowo o 8.00. Możliwość spowiedzi św. przed mszami świętymi.
 • Kalendarz liturgiczny:
  We wtorek wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy.We środę św. Ireneusza, biskupa i męczennika.
  W czwartek Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.
  W czwartek adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu od 17.00.
 • W pierwszą sobotę udajemy się do chorych z os. Spółdzielczego i os. Teatralnego od godz.9.00. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
 • Trwają zapisy na XXXVII Pielgrzymkę Krakowską we Wspólnocie IV Nowohuckiej. W tym roku pielgrzymujemy pod hasłem „Idźcie i głoście”.  Szczegóły na plakacie pielgrzymkowym.
 • Czytajmy prasę katolicką. 

 

11 NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.06.2017

Kategoria: Ogłoszenia Duszpasterskie
Opublikowano: czwartek, 22, czerwiec 2017

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

Dziś III niedziela miesiąca. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafialne. Nabożeństwo czerwcowe i procesja dziś o godz. 17.00.  Zapraszamy na Nabożeństwa czerwcowe w tygodniu po mszy św. wieczornej.

- Trwa oktawa Bożego Ciała do piątku włącznie. Każdego dnia jest procesja eucharystyczna wokół kościoła.   Zapraszamy wszystkich, także dziewczynki do sypania kwiatów i małych ministrantów.

- Jeszcze raz serdeczne podziękowania tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do budowy ołtarzy na Boże Ciało. Bóg zapłać za ofiary złożone na przygotowanie ołtarzy mieszkańcom wszystkich naszych osiedli.  Bóg zapłać wszystkim za pobożne uczestnictwo w procesji.  Msze św. w intencji ofiarodawców i zaangażowanych przy budowie ołtarzy na Boże Ciało będą w najbliższe środy na Nowennie.

- W środę Krąg biblijny o 19.00.

- W czwartek 22 czerwca  o godz. 17.00 do Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach 
są zaproszone parafie naszego dekanatu. W programie: - Msza św. z kazaniem i procesja z tajemnicami światła w OGRODZIE RÓŻAŃCOWYM.

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Odpust parafialny - nasze święto parafialne.  Msze św. o 7.00, 8.30, 10.00  i o godz. 18.00 . Spowiedź  przed mszami św. , a także od 17.00.  Zapraszamy na sumę odpustową na godz. 18.00.Mszę św. odprawi i wygłosi Słowo Boże ks. prałat Edward Baniak – proboszcz Arki Pana. Zapraszamy na sumę wszystkich parafian. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, dzieci komunijne i małych ministrantów, panie i panów do niesienia figur i sztandarów. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W piątek w dzień odpustu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

- W sobotę przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, a także czcimy  Niepokalane Serce NMP. 

- Dziś gościmy w naszej parafii małżeństwa należące do Ruchu Duchowości Małżeńskiej Equipes Notre-Dame. Pragną one zaprezentować swój ruch i zaprosić do wspólnoty małżeństwa niezależnie od wieku i stażu małżeńskiego. Spotkanie informacyjne dziś o godz. 19:00 w sali na terenie plebani.

Od poniedziałku 26.06. rozpoczyna się porządek wakacyjny. Nie będzie w niedziele mszy św. o 13.00, a tygodniu nie będzie mszy św. o 6.30. Spowiedź przed mszą św.

- Zachęcamy do czytania prasy katolickiej